Resultater 2021/22

VINDERNE AF HOLDTURNERINGEN til Vintergolf afslutningen Annette Ovesen - Kristen Riis-Jensen - Brigitte Andersen - Henrik Krogh

Runde resultater

VINTERGOLF AFSLUTNING 2021-22 

A rækken 

 

1

RIIS-JENSEN, Kresten

+4p

40

2

ANDERSEN, Brigitte kambeck

Par

36

3

SUNESEN, Klaus

-2p

34

4

SØRENSEN, MIKAEL LYKKE

-6p

30

5

ANDERSEN, Annette Kambeck

-6p

30

6

GEMAL, Carsten Høy

-6p

30

7

JENSEN, Jacob Rosendahl

-7p

29

8

SCHNOOR, Asger

-7p

29

9

MIKKELSEN, John

-8p

28

10

KORSGAARD, Niels

-9p

27

11

JAKOBSEN, Per

-9p

27

12

FRANDSEN, Ejvind

-9p

27

 

B rækken 

 

1

KROGH, Henrik

+7p

43

2

PETERSEN, LIS SUSANNE

+6p

42

3

RASMUSSEN, Lars

+3p

39

4

ANDERSEN, Stephen

Par

36

5

SCHÜTT, Flemming

-1p

35

6

VERDOES, Hans

-2p

34

7

THOMSEN, Ole Sand

-3p

33

8

KNUDSEN, Hanne

-6p

30

9

BISGAARD, Aage

-6p

30

10

ELMING , SØREN

-7p

29

11

SØRENSEN, Johannes

-8p

28

12

NYGAARD, Ilse

-10p

26

 

C rækken 

 

1

MOTH, Carsten Wulff

Par

36

2

BISGAARD, Margit

-2p

34

3

PEDERSEN, Erik

-3p

33

4

LAURITSEN, Uffe

-4p

32

5

POULSEN, Jørgen

-4p

32

6

SEJERSEN, Gitte

-4p

32

7

VERDOES, Hanne

-4p

32

8

DEGN, Ulla

-6p

30

9

GLARGAARD, Jette

-7p

29

10

KORNUM, Lotte

-8p

28

11

OVESEN, Annette

-12p

24

12

SUNKE, Helle

-12p

24

 

Hold rækken 

 

1

Andersen / Ovesen / Riis-Jensen / Krogh

+15p

123

2

Jakobsen / Thomsen / Kornum / PETERSEN

+10p

118

3

Sunesen / Verdoes / SØRENSEN / Sejersen

+7p

115

4

Andersen / Bisgaard / Andersen / ELMING

+6p

114

5

Gemal / Poulsen / Pedersen / Glargaard

+4p

112

6

Rasmussen / Mikkelsen / Lauritsen / Nygaard

+3p

111

7

Jensen / Schütt / Degn / Sunke

+2p

110

8

Frandsen / Korsgaard / Verdoes / Moth

-2p

106

9

Schnoor / Bisgaard / Sørensen / Knudsen

-7p

101

 

VINTERGOLF 19-20 marts 

HERRE A - 3 PRÆMIER

 

1

FRANDSEN, Ejvind

+3p

39

2

HJORTH, Kim

Par

36

3

JAKOBSEN, Per

Par

36

4

PEDERSEN, Finn

Par

36

5

SØRENSEN, Johannes

-1p

35

6

RIIS-JENSEN, Kresten

-3p

33

7

PETERSEN, Svend

-4p

32

8

MIKKELSEN, John

-6p

30

9

LUMBY, Palle

-7p

29

10

KORSGAARD, Niels

-7p

29

11

PAGERS, Per

-7p

29

12

RASMUSSEN, Lars

-8p

28

13

SCHÜTT, Flemming

-10p

26

14

SCHNOOR, Asger

-12p

24

15

SUNESEN, Klaus

-13p

23

RTD

SØRENSEN, MIKAEL LYKKE

Par

 

RTD

SCHANDORFF, Frederik

Par

 

 

HERRE B - 3 PRÆMIER

 

1

SUNKE, Alexander

+5p

41

2

PEDERSEN, Jørgen

+4p

40

3

VEGGERBY, Henrik

+2p

38

4

VERDOES, Hans

-1p

35

5

RASMUSSEN, Jan

-1p

35

6

ANDERSEN, Stephen

-2p

34

7

POULSEN, Jørgen

-2p

34

8

HOUGAARD, Claus

-3p

33

9

GRANDT, jesper

-4p

32

10

ROSLEFF, Michael

-4p

32

11

PEDERSEN, Allan

-5p

31

12

HØJEN, Frode

-5p

31

13

LAURITSEN, Uffe

-6p

30

14

BISGAARD, Aage

-7p

29

15

MOTH, Carsten Wulff

-17p

19

RTD

LE DOUS, Christian

Par

 

 

DAME RÆKKEN - 3 præmier

 

1

VERDOES, Hanne

+5p

41

2

KNUDSEN, Hanne

+4p

40

3

JENSEN, Susanne Bødker

+3p

39

4

SUNKE, Helle

+3p

39

5

TRUE, Ingelise

+2p

38

6

BISGAARD, Margit

+2p

38

7

ANDERSEN, Brigitte kambeck

Par

36

8

KORNUM, Lotte

Par

36

9

NYGAARD, Ilse

-2p

34

10

DEGN, Ulla

-2p

34

11

MOURITZEN, Kirsten

-3p

33

12

NIELSEN, Hanne

-3p

33

13

VEGGERBY, Gitte

-3p

33

RTD

ANDERSEN, Annette Kambeck

-16p

20

RTD

PETERSEN, LIS SUSANNE

Par

 

RTD

OVESEN, Annette

Par

 

 

VINTERGOLF 13 marts 

SLAGSPIL - 1 RÆKKE 

 

1

SCHANDORFF, Frederik

-6

62

2

JAKOBSEN, Per

-1

67

3

RASMUSSEN, Lars

Par

68

4

SCHNOOR, Asger

+3

71

5

HJORTH, Kim

+3

71

6

PEDERSEN, Finn

+3

71

7

JENSEN, Jacob Rosendahl

+5

73

8

ELMING , SØREN

+6

74

9

FRANDSEN, Ejvind

+7

75

10

SØRENSEN, MIKAEL LYKKE

+8

76

11

KORSGAARD, Niels

+8

76

12

STEEN, Allan Visti

+11

79

13

JEPPESEN, Claus

+11

79

14

PAGERS, Per

+29

97

RTD

PAGERS, KIRSTEN BERG

+20

88

 

STABLEFORD - 1 RÆKKE 

 

1

KORNUM, Lotte

+7p

43

2

KROGH, Henrik

+3p

39

3

THOMSEN, Ole Sand

+2p

38

4

SCHÜTT, Flemming

+1p

37

5

PETERSEN, LIS SUSANNE

+1p

37

6

VERDOES, Hanne

+1p

37

7

PEDERSEN, Allan

-1p

35

8

ANDERSEN, Stephen

-2p

34

9

RASMUSSEN, Jan

-4p

32

10

SUNKE, Helle

-4p

32

11

NIELSEN, Hanne

-4p

32

12

SØRENSEN, Johannes

-5p

31

13

GLARGAARD, Jette

-5p

31

14

MOURITZEN, Kirsten

-6p

30

15

KNUDSEN, Hanne

-7p

29

16

POULSEN, Jørgen

-7p

29

17

MOTH, Carsten Wulff

-7p

29

18

BREINDAHL, Ronald

-8p

28

19

VESTERDAL, Lone

-9p

27

20

ROSLEFF, Michael

-9p

27

21

OVESEN, Annette

-10p

26

 

VINTERGOLF 05-06 MARTS

HERRE A - 3 PRÆMIER 

 

1

JAKOBSEN, Per

+4p

40

2

PEDERSEN, Finn

+1p

37

3

HJORTH, Kim

-1p

35

4

RASMUSSEN, Lars

-1p

35

5

SCHNOOR, Asger

-2p

34

6

SCHÜTT, Flemming

-3p

33

7

SØRENSEN, Johannes

-3p

33

8

GEMAL, Carsten Høy

-4p

32

9

PAGERS, Per

-4p

32

10

KORSGAARD, Niels

-5p

31

11

RIIS-JENSEN, Kresten

-8p

28

12

SUNESEN, Klaus

-10p

26

13

FRANDSEN, Ejvind

-10p

26

14

RASMUSSEN, Rasmus

-10p

26

RTD

STEEN, Allan Visti

Par

 

RTD

THOMSEN, Ole Sand

Par

 

 STABLEFORD - 1 RÆKKE

 

HERRE B - 3 PRÆMIER 

 

1

LAURITSEN, Uffe

+10p

46

2

PEDERSEN, Jørgen

+9p

45

3

LE DOUS, Christian

+8p

44

4

ANDERSEN, Stephen

+4p

40

5

KROGH, Henrik

+4p

40

6

RASMUSSEN, Jan

+3p

39

7

BISGAARD, Aage

+1p

37

8

POULSEN, Jørgen

Par

36

9

HØJEN, Frode

-2p

34

10

ROSLEFF, Michael

-3p

33

11

PEDERSEN, Allan

-3p

33

12

VEGGERBY, Henrik

-5p

31

13

HOUGAARD, Claus

-6p

30

14

MOTH, Carsten Wulff

-8p

28

15

PEDERSEN, Erik

-10p

26

RTD

ELMING , SØREN

Par

 

 

DAME RÆKKEN - 2 PRÆMIER 

 

1

ANDERSEN, Annette Kambeck

+4p

40

2

NYGAARD, Ilse

+2p

38

3

ANDERSEN, Brigitte kambeck

Par

36

4

PETERSEN, LIS SUSANNE

Par

36

5

MOURITZEN, Kirsten

-3p

33

6

BISGAARD, Margit

-3p

33

7

VEGGERBY, Gitte

-3p

33

8

KORNUM, Lotte

-3p

33

9

SEJERSEN, Gitte

-4p

32

10

JENSEN, Susanne Bødker

-7p

29

RTD

GLARGAARD, Jette

Par

 

RTD

NIELSEN, Hanne

Par

 

 

VINTERGOLF 26-27 februar 

HERRE A - 3 PRÆMIER

1

PETERSEN, Svend

Par

36

2

SCHÜTT, Flemming

Par

36

3

SØRENSEN, Johannes

Par

36

4

RIIS-JENSEN, Kresten

-1p

35

5

RASMUSSEN, Lars

-2p

34

6

RASMUSSEN, Rasmus

-2p

34

7

SCHNOOR, Asger

-3p

33

8

HJORTH, Kim

-4p

32

9

MIKKELSEN, John

-4p

32

10

JAKOBSEN, Per

-6p

30

11

FRANDSEN, Ejvind

-6p

30

12

SCHANDORFF, Frederik

-6p

30

13

GEMAL, Carsten Høy

-7p

29

14

KORSGAARD, Niels

-8p

28

15

STEEN, Allan Visti

-9p

27

RTD

PAGERS, Per

Par

 

RTD

PEDERSEN, Finn

Par

 

 

     

 

HERRE B - 3 PRÆMIER 

1

PEDERSEN, Erik

+2p

38

2

PEDERSEN, Jørgen

+1p

37

3

VEGGERBY, Henrik

Par

36

4

RASMUSSEN, Jan

-1p

35

5

HØJEN, Frode

-1p

35

6

ROSLEFF, Michael

-2p

34

7

SUNKE, Alexander

-2p

34

8

LE DOUS, Christian

-3p

33

9

VERDOES, Hans

-6p

30

10

POULSEN, Jørgen

-6p

30

11

MOTH, Carsten Wulff

-6p

30

12

BØGEHØJ, Tommy

-8p

28

13

BISGAARD, Aage

-8p

28

14

LAURITSEN, Uffe

-9p

27

15

BREINDAHL, Ronald

-9p

27

16

PEDERSEN, Allan

-14p

22

RTD

GRANDT, jesper

Par

 

RTD

KROGH, Henrik

Par

 

DAMERÆKKEN 3 Præmier

1

VERDOES, Hanne

+4p

40

2

VEGGERBY, Gitte

+4p

40

3

ANDERSEN, Brigitte kambeck

+1p

37

4

MOURITZEN, Kirsten

+1p

37

5

NIELSEN, Hanne

-1p

35

6

SUNKE, Helle

-2p

34

7

PETERSEN, LIS SUSANNE

-4p

32

8

KNUDSEN, Hanne

-4p

32

9

BISGAARD, Margit

-4p

32

10

KORNUM, Lotte

-4p

32

11

ANDERSEN, Annette Kambeck

-6p

30

12

JENSEN, Susanne Bødker

-6p

30

13

MARKUSSEN , GURLI

-6p

30

14

SEJERSEN, Gitte

-6p

30

15

JENSEN, Janne Vendelbo

-7p

29

16

NYGAARD, Ilse

-8p

28

NR

GLARGAARD, Jette

Par

 

VINTERGOLF 19-20/02 - RESULTATER

HERRE A - 3 PRÆMIER 

 

1

RASMUSSEN, Lars

+1p

37

2

MIKKELSEN, John

-1p

35

3

JAKOBSEN, Per

-1p

35

4

THOMSEN, Ole Sand

-2p

34

5

SUNESEN, Klaus

-3p

33

6

JENSEN, Jacob Rosendahl

-3p

33

7

RIIS-JENSEN, Kresten

-3p

33

8

PEDERSEN, Finn

-3p

33

9

KORSGAARD, Niels

-4p

32

10

STEEN, Allan Visti

-4p

32

11

FRANDSEN, Ejvind

-6p

30

12

SCHNOOR, Asger

-7p

29

13

SCHANDORFF, Frederik

-9p

27

14

PETERSEN, Svend

-11p

25

15

HJORTH, Kim

-15p

21

NR

GEMAL, Carsten Høy

Par

 

RTD

RASMUSSEN, Rasmus

Par

 

 

HERRE B - 3 PRÆMIER 

 

1

PEDERSEN, Jørgen

+7p

43

2

VERDOES, Hans

+3p

39

3

LAURITSEN, Uffe

+3p

39

4

LE DOUS, Christian

+1p

37

5

PEDERSEN, Allan

Par

36

6

POULSEN, Jørgen

Par

36

7

RASMUSSEN, Jan

-3p

33

8

ELMING , SØREN

-4p

32

9

GRANDT, jesper

-4p

32

10

ROSLEFF, Michael

-4p

32

11

KROGH, Henrik

-5p

31

12

PEDERSEN, Erik

-6p

30

13

BISGAARD, Aage

-9p

27

14

SØRENSEN, Johannes

-13p

23

RTD

MOTH, Carsten Wulff

Par

 

 

DAMERÆKKEN - 2 PRÆMIER 

 

1

KNUDSEN, Hanne

Par

36

2

SEJERSEN, Gitte

-1p

35

3

ANDERSEN, Brigitte kambeck

-2p

34

4

VERDOES, Hanne

-2p

34

5

TRUE, Ingelise

-3p

33

6

NYGAARD, Ilse

-3p

33

7

BISGAARD, Margit

-3p

33

8

JENSEN, Susanne Bødker

-4p

32

9

MOURITZEN, Kirsten

-7p

29

10

KORNUM, Lotte

-7p

29

11

NIELSEN, Hanne

-11p

25

12

PETERSEN, LIS SUSANNE

-14p

22

RTD

ANDERSEN, Annette Kambeck

Par

 

RTD

GLARGAARD, Jette

Par

 

 

HOLD TURNERING - GUNSTART - 13.02

 

1

Kornum / Pedersen / Knudsen / Le Dous

+1p

109

2

Korsgaard / Frandsen / Pedersen / Larsen

-6p

102

3

Sejersen / Pedersen / Moth / Glargaard

-6p

102

4

Nielsen / Sunke / ELMING  / Verdoes

-6p

102

5

SØRENSEN / Ovesen / Jensen / Mouritzen

-8p

100

6

Pedersen / grandt / Rasmussen / Rasmussen

-9p

99

7

Sørensen / Nygaard / Bisgaard / Bisgaard

-13p

95

8

Jensen / Degn / PETERSEN / MARKUSSEN

-14p

94

9

Riis-Jensen / Schütt / Bøgehøj / Andersen

-15p

93

10

Rosleff / Poulsen / Jakobsen / True

-17p

91

 

RESULTATER 05-06-02 

HERRE A RÆKKEN - 3 PRÆMIER 

 

1

FRANDSEN, Ejvind

+1p

37

2

PEDERSEN, Finn

-2p

34

3

KORSGAARD, Niels

-2p

34

4

SØRENSEN, MIKAEL LYKKE

-4p

32

5

RIIS-JENSEN, Kresten

-4p

32

6

JAKOBSEN, Per

-4p

32

7

RASMUSSEN, Lars

-4p

32

8

GEMAL, Carsten Høy

-5p

31

9

PETERSEN, Svend

-5p

31

10

HOUGAARD, Claus

-5p

31

11

MIKKELSEN, John

-7p

29

12

JENSEN, Jacob Rosendahl

-9p

27

13

SCHÜTT, Flemming

-9p

27

14

SCHNOOR, Asger

-10p

26

15

HJORTH, Kim

-11p

25

16

ELMING , SØREN

-12p

24

17

SØRENSEN, Johannes

-14p

22

RTD

SUNESEN, Klaus

Par

 

 

HERRE B RÆKKEN - 3 PRÆMIER 

 

1

LE DOUS, Christian

+8p

44

2

VEGGERBY, Henrik

+6p

42

3

GRANDT, jesper

Par

36

4

BREINDAHL, Ronald

-1p

35

5

VERDOES, Hans

-3p

33

6

PEDERSEN, Erik

-5p

31

7

KROGH, Henrik

-7p

29

8

ROSLEFF, Michael

-7p

29

9

POULSEN, Jørgen

-9p

27

10

LAURITSEN, Uffe

-9p

27

11

RASMUSSEN, Jan

-10p

26

12

HØJEN, Frode

-11p

25

13

BISGAARD, Aage

-13p

23

14

PEDERSEN, Jørgen

-13p

23

15

MOTH, Carsten Wulff

-14p

22

RTD

PEDERSEN, Allan

-4p

 

RTD

ANDERSEN, Stephen

Par

 

 

DAMERÆKKEN - 3 PRÆMIER

 

1

SEJERSEN, Gitte

+1p

37

2

ANDERSEN, Brigitte kambeck

-2p

34

3

KNUDSEN, Hanne

-2p

34

4

VERDOES, Hanne

-2p

34

5

NIELSEN, Hanne

-2p

34

6

KORNUM, Lotte

-2p

34

7

NYGAARD, Ilse

-3p

33

8

ANDERSEN, Annette Kambeck

-5p

31

9

JENSEN, Susanne Bødker

-6p

30

10

PETERSEN, LIS SUSANNE

-7p

29

11

GLARGAARD, Jette

-7p

29

12

TRUE, Ingelise

-8p

28

13

OVESEN, Annette

-8p

28

14

VEGGERBY, Gitte

-9p

27

15

MOURITZEN, Kirsten

-11p

25

16

BISGAARD, Margit

-12p

24

 

RESULTATER 29-30-01

HERRE A - 2 PRÆMIER 

 

1

RASMUSSEN, Lars

+4p

40

2

KORSGAARD, Niels

-1p

35

3

STEEN, Allan Visti

-3p

33

4

RIIS-JENSEN, Kresten

-4p

32

5

MIKKELSEN, John

-4p

32

6

JAKOBSEN, Per

-4p

32

7

GEMAL, Carsten Høy

-5p

31

8

PAGERS, Per

-5p

31

9

SØRENSEN, MIKAEL LYKKE

-6p

30

10

JENSEN, Jacob Rosendahl

-7p

29

11

PETERSEN, Svend

-7p

29

12

HJORTH, Kim

-8p

28

RTD

SUNESEN, Klaus

Par

 

RTD

SCHNOOR, Asger

Par

 

RTD

ANDERSEN , STIG JØRN

Par

 

RTD

FRANDSEN, Ejvind

Par

 

RTD

THOMSEN, Ole Sand

Par

 

RTD

SØRENSEN, Johannes

Par

 

 

HERRE B - 3 PRÆMIER

 

1

RASMUSSEN, Jan

-2p

34

2

ROSLEFF, Michael

-4p

32

3

HOUGAARD, Claus

-5p

31

4

POULSEN, Jørgen

-5p

31

5

LAURITSEN, Uffe

-6p

30

6

VEGGERBY, Henrik

-6p

30

7

BØGEHØJ, Tommy

-7p

29

8

VERDOES, Hans

-7p

29

9

MOTH, Carsten Wulff

-7p

29

10

GRANDT, jesper

-8p

28

11

PEDERSEN, Allan

-8p

28

12

ANDERSEN, Stephen

-9p

27

13

PEDERSEN, Erik

-11p

25

14

OLESEN, Kim

-14p

22

RTD

BISGAARD, Aage

Par

 

RTD

KROGH, Henrik

Par

 

RTD

PEDERSEN, Jørgen

Par

 

RTD

LE DOUS, Christian

Par

 

 

DAME RÆKKEN - 3 PRÆMIER 

 

1

VEGGERBY, Gitte

+4p

40

2

SEJERSEN, Gitte

+1p

37

3

PAGERS, KIRSTEN BERG

-4p

32

4

VERDOES, Hanne

-4p

32

5

ANDERSEN, Brigitte kambeck

-5p

31

6

NIELSEN, Hanne

-5p

31

7

SUNKE, Helle

-6p

30

8

GLARGAARD, Jette

-8p

28

9

JENSEN, Susanne Bødker

-9p

27

10

OVESEN, Annette

-9p

27

11

ANDERSEN, Annette Kambeck

-10p

26

12

MOURITZEN, Kirsten

-10p

26

13

PETERSEN, LIS SUSANNE

-10p

26

14

DEGN, Ulla

-10p

26

15

TRUE, Ingelise

-11p

25

RTD

KNUDSEN, Hanne

Par

 

RTD

NYGAARD, Ilse

Par

 

RTD

BISGAARD, Margit

Par

 

RTD

KORNUM, Lotte

Par

 

 

RESULTATER 22-23/01

HERRE A

 

1

SCHNOOR, Asger

+3p

39

2

JENSEN, Jacob Rosendahl

+2p

38

3

SCHÜTT, Flemming

+2p

38

4

SUNESEN, Klaus

+1p

37

5

JAKOBSEN, Per

+1p

37

6

RASMUSSEN, Lars

+1p

37

7

PETERSEN, Svend

-1p

35

8

HJORTH, Kim

-2p

34

9

PAGERS, Per

-2p

34

10

PEDERSEN, Finn

-2p

34

11

SØRENSEN, MIKAEL LYKKE

-4p

32

12

RIIS-JENSEN, Kresten

-5p

31

13

MIKKELSEN, John

-5p

31

14

STEEN, Allan Visti

-9p

27

15

THOMSEN, Ole Sand

-12p

24

RTD

ANDERSEN , STIG JØRN

Par

 

 

HERRE B - 3 PRÆMIER

 

1

HOUGAARD, Claus

+5p

41

2

KROGH, Henrik

+4p

40

3

RASMUSSEN, Jan

+4p

40

4

ANDERSEN, Stephen

+3p

39

5

VERDOES, Hans

+1p

37

6

KORSGAARD, Niels

-3p

33

7

PEDERSEN, Allan

-4p

32

8

POULSEN, Jørgen

-4p

32

9

LAURITSEN, Uffe

-5p

31

10

HØJEN, Frode

-6p

30

11

ROSLEFF, Michael

-7p

29

12

MOTH, Carsten Wulff

-8p

28

13

ELMING , SØREN

-10p

26

14

BREINDAHL, Ronald

-11p

25

15

BISGAARD, Aage

-13p

23

RTD

AAEN, Poul Erik

Par

 

 

DAMER -3 PRÆMIER

 

1

KORNUM, Lotte

+4p

40

2

PAGERS, KIRSTEN BERG

+3p

39

3

TRUE, Ingelise

+2p

38

4

KNUDSEN, Hanne

-1p

35

5

PETERSEN, LIS SUSANNE

-2p

34

6

DEGN, Ulla

-3p

33

7

ANDERSEN, Annette Kambeck

-5p

31

8

ANDERSEN, HANNE BIRGIT

-5p

31

9

MOURITZEN, Kirsten

-6p

30

10

GLARGAARD, Jette

-6p

30

11

VERDOES, Hanne

-6p

30

12

NIELSEN, Hanne

-6p

30

13

JENSEN, Susanne Bødker

-7p

29

14

BISGAARD, Margit

-9p

27

15

ANDERSEN, Brigitte kambeck

-10p

26

16

OVESEN, Annette

-14p

22

RTD

MARKUSSEN , GURLI

Par

 

 

Resultater GUNSTART - FOURSOME 

A RÆKKEN - SLAGSPIL 

 

1

Thomsen / Hjorth

-4

64

2

Sunesen / Andersen

-1

67

3

Korsgaard / Pedersen

-1

67

4

Frandsen / Rasmussen

Par

68

5

Pagers / PAGERS

+2

70

6

Schnoor / Steen

+3

71

7

SØRENSEN / Ovesen

+4

72

8

Vesterdal / Jeppesen

+6

74

9

Jakobsen / Schandorff

+8

76

10

grandt / Petersen

+9

77

11

Andersen / Nielsen

+13

81

12

Jensen / Hougaard

+18

86

RTD

Rasmussen / Lumby

Par

 

 

B RÆKKEN - STABLEFORD 

 

1 Pedersen / Rasmussen +4p 40

 

2 Lauritsen / Mikkelsen +3p 39

 

3 ELMING / PETERSEN -3p 33

 

4 MARKUSSEN / Kornum -4p 32

 

5 Sunke / Sunke -4p 32

 

6 Bante / Poulsen -5p 31

 

7 Schütt / Bøgehøj -7p 29

 

8 Veggerby / Veggerby -8p 28

 

9 Glargaard / Moth -9p 27

 

10 Nielsen / Verdoes -10p 26

 

11 Sørensen / Nygaard -14p 22

 

12 Bisgaard / Bisgaard -15p 21

 

RESULTATER 08-09/01

HERRE A - 2 PRÆMIER 

1

SUNESEN, Klaus

+2p

38

2

HJORTH, Kim

+2p

38

3

JEPPESEN, Claus

-3p

33

4

SØRENSEN, MIKAEL LYKKE

-4p

32

5

RIIS-JENSEN, Kresten

-4p

32

6

JAKOBSEN, Per

-4p

32

7

SCHÜTT, Flemming

-4p

32

8

MIKKELSEN, John

-5p

31

9

ANDERSEN , STIG JØRN

-6p

30

10

PETERSEN, Svend

-7p

29

11

PAGERS, Per

-9p

27

12

NIELSEN, Martin Sass

-20p

16

RTD

SCHNOOR, Asger

Par

 

RTD

LUMBY, Palle

Par

 

RTD

PEDERSEN, Finn

Par

 

RTD

STEEN, Allan Visti

Par

 

RTD

KORSGAARD, Niels

Par

 

RTD

RASMUSSEN, Lars

Par

 

RTD

RASMUSSEN, Rasmus

Par

 

RTD

FRANDSEN, Ejvind

Par

 

RTD

SØRENSEN, Johannes

Par

 

 

HERRE B - 3 PRÆMIER 

1

JENSEN, Kasper Vendelbo

Par

36

2

LAURITSEN, Uffe

-1p

35

3

KROGH, Henrik

-3p

33

4

ROSLEFF, Michael

-5p

31

5

PEDERSEN, Jørgen

-5p

31

6

POULSEN, Jørgen

-6p

30

7

GRANDT, søren

-7p

29

8

RASMUSSEN, Jan

-7p

29

9

LE DOUS, Christian

-8p

28

10

ELMING , SØREN

-9p

27

11

HOUGAARD, Claus

-9p

27

12

BØGEHØJ, Tommy

-10p

26

13

PEDERSEN, Allan

-10p

26

14

GRANDT, jesper

-11p

25

15

PEDERSEN, Erik

-16p

20

16

HØJEN, Frode

-22p

14

RTD

SUNKE, Alexander

-8p

 

RTD

BISGAARD, Aage

Par

 

RTD

ANDERSEN, Stephen

Par

 

RTD

VERDOES, Hans

Par

 

RTD

MOTH, Carsten Wulff

Par

 

DAMERÆKKEN - 2 PRÆMIER

1

MOURITZEN, Kirsten

Par

36

2

DEGN, Ulla

-1p

35

3

ANDERSEN, Brigitte kambeck

-3p

33

4

PAGERS, KIRSTEN BERG

-3p

33

5

ANDERSEN, Annette Kambeck

-7p

29

6

JENSEN, Susanne Bødker

-8p

28

7

SUNKE, Helle

-8p

28

8

OVESEN, Annette

-9p

27

9

NIELSEN, Hanne

-9p

27

10

ANDERSEN, HANNE BIRGIT

-11p

25

RTD

JENSEN, Janne Vendelbo

Par

 

RTD

PETERSEN, LIS SUSANNE

Par

 

RTD

TRUE, Ingelise

Par

 

RTD

VESTERDAL, Lone

Par

 

RTD

KNUDSEN, Hanne

Par

 

RTD

NYGAARD, Ilse

Par

 

RTD

BISGAARD, Margit

Par

 

RTD

GLARGAARD, Jette

Par

 

RTD

SEJERSEN, Gitte

Par

 

RTD

VERDOES, Hanne

Par

 

RTD

KORNUM, Lotte

Par

 

RESULTATER 01-02 JANUAR 

HERRE A RÆKKEN - 3 PRÆMIER

 

1

PETERSEN, Svend

+3p

39

2

HJORTH, Kim

Par

36

3

MIKKELSEN, John

-1p

35

4

JAKOBSEN, Per

-1p

35

5

SØRENSEN, MIKAEL LYKKE

-2p

34

6

LUMBY, Palle

-3p

33

7

ANDERSEN , STIG JØRN

-3p

33

8

PAGERS, Per

-4p

32

9

RASMUSSEN, Lars

-5p

31

10

RIIS-JENSEN, Kresten

-6p

30

11

NIELSEN, Martin Sass

-7p

29

12

SCHNOOR, Asger

-8p

28

13

PEDERSEN, Finn

-8p

28

14

STEEN, Allan Visti

-8p

28

15

SCHANDORFF, Frederik

-8p

28

16

GEMAL, Carsten Høy

-10p

26

RTD

SUNESEN, Klaus

Par

 

 

HERRE B RÆKKEN - 3 PRÆMIER

 

1

PEDERSEN, Erik

+5p

41

2

SCHÜTT, Flemming

+2p

38

3

THOMSEN, Ole Sand

Par

36

4

PEDERSEN, Allan

Par

36

5

KROGH, Henrik

-2p

34

6

FRANDSEN, Ejvind

-6p

30

7

ROSLEFF, Michael

-7p

29

8

POULSEN, Jørgen

-7p

29

9

RASMUSSEN, Jan

-8p

28

10

ELMING , SØREN

-9p

27

11

HOUGAARD, Claus

-10p

26

12

VERDOES, Hans

-10p

26

13

HØJEN, Frode

-10p

26

14

OLESEN, Kim

-11p

25

15

LAURITSEN, Uffe

-12p

24

16

SUNKE, Alexander

-13p

23

RTD

GRANDT, jesper

Par

 

RTD

BANTE, Allan

Par

 

 

DAME RÆKKEN - 2 Præmier

 

1

PAGERS, KIRSTEN BERG

+3p

39

2

ANDERSEN, Brigitte kambeck

+1p

37

3

KNUDSEN, Hanne

Par

36

4

KORNUM, Lotte

Par

36

5

GLARGAARD, Jette

-1p

35

6

SUNKE, Helle

-1p

35

7

PETERSEN, LIS SUSANNE

-3p

33

8

SEJERSEN, Gitte

-3p

33

9

OVESEN, Annette

-5p

31

10

ANDERSEN, Annette Kambeck

-7p

29

11

MARKUSSEN , GURLI

-10p

26

12

NIELSEN, Hanne

-10p

26

RTD

JENSEN, Susanne Bødker

Par

 

 

RESULTATER 18-19 DECEMBER 

HERRE A RÆKKEN - 3 PRÆMIER 

 

1

LUMBY, Palle

Par

36

2

PEDERSEN, Finn

-2p

34

3

THOMSEN, Ole Sand

-3p

33

4

SØRENSEN, MIKAEL LYKKE

-4p

32

5

ANDERSEN , STIG JØRN

-4p

32

6

KORSGAARD, Niels

-5p

31

7

JAKOBSEN, Per

-6p

30

8

SCHANDORFF, Frederik

-6p

30

9

SCHÜTT, Flemming

-6p

30

10

MIKKELSEN, John

-7p

29

11

RASMUSSEN, Lars

-7p

29

12

HJORTH, Kim

-8p

28

13

GEMAL, Carsten Høy

-9p

27

14

JENSEN, Jacob Rosendahl

-9p

27

15

STEEN, Allan Visti

-9p

27

16

RIIS-JENSEN, Kresten

-10p

26

17

NIELSEN, Martin Sass

-16p

20

18

PAGERS, Per

-17p

19

RTD

SCHNOOR, Asger

Par

 

 

HERRE B RÆKKEN - 3 PRÆMIER

 

1

SUNKE, Alexander

+1p

37

2

RASMUSSEN, Jan

-2p

34

3

VEGGERBY, Henrik

-3p

33

4

ANDERSEN, Stephen

-4p

32

5

ROSLEFF, Michael

-4p

32

6

PEDERSEN, Erik

-4p

32

7

BANTE, Allan

-5p

31

8

LE DOUS, Christian

-6p

30

9

FRANDSEN, Ejvind

-7p

29

10

BISGAARD, Aage

-8p

28

11

MOTH, Carsten Wulff

-8p

28

12

PEDERSEN, Allan

-9p

27

13

PEDERSEN, Jørgen

-9p

27

14

HOUGAARD, Claus

-10p

26

15

KROGH, Henrik

-10p

26

16

POULSEN, Jørgen

-10p

26

17

ELMING , SØREN

-12p

24

RTD

VERDOES, Hans

Par

 

RTD

LAURITSEN, Uffe

Par

 

 

DAME RÆKKEN - 3 PRÆMIER

 

1

SUNKE, Helle

Par

36

2

ANDERSEN, Brigitte kambeck

-4p

32

3

JENSEN, Susanne Bødker

-5p

31

4

PAGERS, KIRSTEN BERG

-6p

30

5

SEJERSEN, Gitte

-6p

30

6

VERDOES, Hanne

-8p

28

7

ANDERSEN, Annette Kambeck

-9p

27

8

ANDERSEN, HANNE BIRGIT

-10p

26

9

DEGN, Ulla

-10p

26

10

NIELSEN, Hanne

-10p

26

11

VEGGERBY, Gitte

-10p

26

12

MARKUSSEN , GURLI

-11p

25

13

GLARGAARD, Jette

-15p

21

14

PETERSEN, LIS SUSANNE

-16p

20

15

BISGAARD, Margit

-16p

20

RTD

KORNUM, Lotte

Par

 

 

RESULTATER 04-05 DECEMBER 

1 RÆKKE - 3 PRÆMIER 

 

1

SØRENSEN, MIKAEL LYKKE

+2p

38

2

RASMUSSEN, Lars

+1p

37

3

ROSLEFF, Michael

+1p

37

4

GEMAL, Carsten Høy

-1p

35

5

PEDERSEN, Finn

-1p

35

6

STEEN, Allan Visti

-1p

35

7

KORNUM, Lotte

-2p

34

8

SUNESEN, Klaus

-4p

32

9

KORSGAARD, Niels

-4p

32

10

SCHNOOR, Asger

-5p

31

11

ELMING , SØREN

-6p

30

12

ANDERSEN, Brigitte kambeck

-7p

29

13

FRANDSEN, Ejvind

-8p

28

14

PEDERSEN, Allan

-8p

28

15

PETERSEN, Svend

-10p

26

16

GRANDT, jesper

-12p

24

17

PEDERSEN, Erik

-12p

24

18

SEJERSEN, Gitte

-12p

24

19

VERDOES, Hanne

-12p

24

RTD

MIKKELSEN, John

Par

 

RTD

THOMSEN, Ole Sand

Par

 

RTD

BISGAARD, Aage

Par

 

RTD

VERDOES, Hans

Par

 

RTD

RASMUSSEN, Jan

Par

 

RTD

LAURITSEN, Uffe

Par

 

RTD

AAEN, Poul Erik

Par

 

 

 

 

RESULTATER 26-27 NOVEMBER 

HERRE A - 3 PRÆMIER

 

1

PETERSEN, Svend

+2p

38

2

PEDERSEN, Finn

-1p

35

3

MIKKELSEN, John

-2p

34

4

FRANDSEN, Ejvind

-4p

32

5

SUNESEN, Klaus

-5p

31

6

SØRENSEN, MIKAEL LYKKE

-6p

30

7

SCHNOOR, Asger

-6p

30

8

JAKOBSEN, Per

-6p

30

9

RASMUSSEN, Lars

-6p

30

10

RIIS-JENSEN, Kresten

-7p

29

11

PAGERS, Per

-8p

28

12

KORSGAARD, Niels

-9p

27

13

GEMAL, Carsten Høy

-11p

25

14

HJORTH, Kim

-14p

22

RTD

STEEN, Allan Visti

Par

 

RTD

SCHÜTT, Flemming

Par

 

RTD

RASMUSSEN, Rasmus

Par

 

RTD

SØRENSEN, Johannes

Par

 

RTD

ELMING , SØREN

Par

 

 

HERRE B - 2 PRÆMIER 

 

1

PEDERSEN, Jørgen

+4p

40

2

VERDOES, Hans

+2p

38

3

ROSLEFF, Michael

-1p

35

4

LAURITSEN, Uffe

-3p

33

5

LE DOUS, Christian

-5p

31

6

GRANDT, jesper

-6p

30

7

MOTH, Carsten Wulff

-6p

30

8

KROGH, Henrik

-7p

29

9

POULSEN, Jørgen

-7p

29

10

PEDERSEN, Erik

-7p

29

11

PEDERSEN, Allan

-7p

29

RTD

BISGAARD, Aage

Par

 

RTD

ANDERSEN, Stephen

Par

 

RTD

BØGEHØJ, Tommy

Par

 

RTD

RASMUSSEN, Jan

Par

 

RTD

BANTE, Allan

Par

 

RTD

AAEN, Poul Erik

Par

 

RTD

SUNKE, Carsten

Par

 

 

DAME RÆKKEN - 1 PRÆMIE 

 

1

ANDERSEN, Brigitte kambeck

-1p

35

2

SUNKE, Helle

-2p

34

3

KNUDSEN, Hanne

-3p

33

4

SEJERSEN, Gitte

-4p

32

5

NIELSEN, Hanne

-5p

31

6

PAGERS, KIRSTEN BERG

-6p

30

7

KORNUM, Lotte

-6p

30

8

OVESEN, Annette

-12p

24

9

VERDOES, Hanne

-12p

24

RTD

ANDERSEN, Annette Kambeck

Par

 

RTD

TRUE, Ingelise

Par

 

RTD

BOJE, Vivian

Par

 

RTD

PETERSEN, LIS SUSANNE

Par

 

RTD

NYGAARD, Ilse

Par

 

RTD

DEGN, Ulla

Par

 

RTD

BISGAARD, Margit

Par

 

 

RESULTATER 21 NOVEMBER 

HOLD 1 RÆKKE

 

1

Schnoor / Rasmussen / Andersen / Sunesen

+12p

120

2

SØRENSEN / Bøgehøj / Ovesen / Sejersen

+2p

110

3

Kornum / Moth / Nielsen / Andersen

+1p

109

4

Jeppesen / Jeppesen / Vesterdal / Schütt

Par

108

5

Lauritsen / Mikkelsen / Hjorth / Lillelund

Par

108

6

ELMING  / Nielsen / Sunke / Gemal

Par

108

7

Jakobsen / Schandorff / Rasmussen / Boje

-4p

104

8

Frandsen / Korsgaard / Pedersen / Rasmussen

-6p

102

9

Rasmussen / Pedersen / grandt / Petersen

-12p

96

10

Andersen / Mouritzen / Knudsen / Poulsen

-15p

93

RTD

Rosleff / Steen

Par

 

 

A RÆKKEN

 

1

SUNESEN, Klaus

Par

36

2

RASMUSSEN, Rasmus

Par

36

3

GEMAL, Carsten Høy

-2p

34

4

SCHNOOR, Asger

-2p

34

5

SØRENSEN, MIKAEL LYKKE

-3p

33

6

HJORTH, Kim

-4p

32

7

JAKOBSEN, Per

-4p

32

8

STEEN, Allan Visti

-4p

32

9

KORSGAARD, Niels

-4p

32

10

JEPPESEN, Claus

-4p

32

11

ANDERSEN, Brigitte kambeck

-5p

31

12

MIKKELSEN, John

-5p

31

13

PETERSEN, Svend

-6p

30

14

SCHÜTT, Flemming

-7p

29

15

MOURITZEN, Kirsten

-7p

29

16

NIELSEN, Martin Sass

-8p

28

17

SCHANDORFF, Frederik

-8p

28

18

JEPPESEN, Mikkel vesterdal

-9p

27

19

RASMUSSEN, Lars

-10p

26

20

FRANDSEN, Ejvind

-10p

26

21

ANDERSEN, Annette Kambeck

-12p

24

 

B RÆKKEN

 

1

KORNUM, Lotte

+2p

38

2

LAURITSEN, Uffe

-2p

34

3

SEJERSEN, Gitte

-2p

34

4

BØGEHØJ, Tommy

-4p

32

5

VESTERDAL, Lone

-4p

32

6

ROSLEFF, Michael

-4p

32

7

MOTH, Carsten Wulff

-4p

32

8

NIELSEN, Hanne

-4p

32

9

BOJE, Vivian

-5p

31

10

GRANDT, jesper

-6p

30

11

ELMING , SØREN

-7p

29

12

SUNKE, Helle

-7p

29

13

POULSEN, Jørgen

-8p

28

14

PEDERSEN, Erik

-10p

26

15

LILLELUND, Kenneth Grenaa

-10p

26

16

KNUDSEN, Hanne

-11p

25

17

OVESEN, Annette

-13p

23

18

PEDERSEN, Allan

-14p

22

19

RASMUSSEN, Jan

-14p

22

20

RASMUSSEN, Susanne Eidorff

-14p

22

21

ANDERSEN, Mogens

-16p

20

 

RESULTATER 13-14 NOVEMBER 

HERRER A 

 

1

PEDERSEN, Finn

+7p

43

2

JAKOBSEN, Per

+1p

37

3

SUNESEN, Klaus

Par

36

4

THOMSEN, Ole Sand

-1p

35

5

JENSEN, Jacob Rosendahl

-2p

34

6

JEPPESEN, Claus

-3p

33

7

RASMUSSEN, Lars

-4p

32

8

STEEN, Allan Visti

-4p

32

9

HJORTH, Kim

-5p

31

10

ANDERSEN , STIG JØRN

-5p

31

11

KORSGAARD, Niels

-6p

30

12

RIIS-JENSEN, Kresten

-7p

29

13

SØRENSEN, MIKAEL LYKKE

-8p

28

14

MIKKELSEN, John

-8p

28

15

PAGERS, Per

-8p

28

16

LUMBY, Palle

-10p

26

17

JEPPESEN, Mikkel vesterdal

-12p

24

18

SCHNOOR, Asger

-13p

23

 

HERRER B 

 

1

LILLELUND, Kenneth Grenaa

+9p

45

2

ROSLEFF, Michael

+2p

38

3

PEDERSEN, Jørgen

-1p

35

4

FRANDSEN, Ejvind

-2p

34

5

MOTH, Carsten Wulff

-2p

34

6

LE DOUS, Christian

-4p

32

7

POULSEN, Jørgen

-5p

31

8

BREINDAHL, Ronald

-5p

31

9

LAURITSEN, Uffe

-5p

31

10

PEDERSEN, Erik

-6p

30

11

BISGAARD, Aage

-9p

27

12

ELMING , SØREN

-10p

26

13

JENSEN, FINN TRUE

-10p

26

14

PEDERSEN, Allan

-10p

26

15

HOUGAARD, Claus

-11p

25

16

SCHÜTT, Flemming

-15p

21

17

HØJEN, Frode

-15p

21

 

DAMER 

 

1

OVESEN, Annette

+5p

41

2

KNUDSEN, Hanne

+3p

39

3

KORNUM, Lotte

+1p

37

4

ANDERSEN, Brigitte kambeck

-3p

33

5

ANDERSEN, HANNE BIRGIT

-5p

31

6

JENSEN, Susanne Bødker

-7p

29

7

BISGAARD, Margit

-7p

29

8

NYGAARD, Ilse

-8p

28

9

SEJERSEN, Gitte

-8p

28

10

ANDERSEN, Annette Kambeck

-9p

27

11

PAGERS, KIRSTEN BERG

-9p

27

12

TRUE, Ingelise

-10p

26

13

MOURITZEN, Kirsten

-13p

23

14

BOJE, Vivian

-13p

23

RTD

VESTERDAL, Lone

Par

 

 

RESULTATER 06-07 NOVEMBER 

HERRE A

 

1

HJORTH, Kim

+2p

38

2

THOMSEN, Ole Sand

-1p

35

3

RIIS-JENSEN, Kresten

-2p

34

4

STEEN, Allan Visti

-2p

34

5

SUNESEN, Klaus

-4p

32

6

SCHANDORFF, Frederik

-4p

32

7

GEMAL, Carsten Høy

-5p

31

8

SCHNOOR, Asger

-5p

31

9

JAKOBSEN, Per

-5p

31

10

JEPPESEN, Mikkel vesterdal

-7p

29

11

FRANDSEN, Ejvind

-7p

29

12

JENSEN, Jacob Rosendahl

-8p

28

13

ANDERSEN, Michael Bonde

-9p

27

14

KORSGAARD, Niels

-9p

27

15

PEDERSEN, Finn

-10p

26

16

LUMBY, Palle

-13p

23

17

PAGERS, Per

-14p

22

18

RASMUSSEN, Lars

-14p

22

19

JEPPESEN, Claus

-14p

22

 

HERRE B 

 

1

LILLELUND, Kenneth Grenaa

+4p

40

2

VEGGERBY, Henrik

+2p

38

3

ROSLEFF, Michael

-1p

35

4

SØRENSEN, Johannes

-2p

34

5

ELMING , SØREN

-4p

32

6

KROGH, Henrik

-4p

32

7

PEDERSEN, Erik

-5p

31

8

LAURITSEN, Uffe

-5p

31

9

POULSEN, Jørgen

-6p

30

10

PEDERSEN, Allan

-6p

30

11

RASMUSSEN, Jan

-6p

30

12

HOUGAARD, Claus

-7p

29

13

ANDERSEN, Stephen

-7p

29

14

BØGEHØJ, Tommy

-8p

28

15

JENSEN, FINN TRUE

-10p

26

16

AAEN, Poul Erik

-11p

25

17

PETERSEN, Jesper

-14p

22

RTD

MOTH, Carsten Wulff

Par

 

 

DAMER

 

1

VEGGERBY, Gitte

+2p

38

2

KNUDSEN, Hanne

+1p

37

3

NYGAARD, Ilse

-2p

34

4

NIELSEN, Hanne

-2p

34

5

DEGN, Ulla

-3p

33

6

ANDERSEN, Brigitte kambeck

-6p

30

7

KAMBECK ANDERSEN, Annette

-6p

30

8

PAGERS, KIRSTEN BERG

-6p

30

9

ANDERSEN, HANNE BIRGIT

-6p

30

10

TRUE, Ingelise

-6p

30

11

JENSEN, Susanne Bødker

-8p

28

12

VESTERDAL, Lone

-8p

28

13

SUNKE, Helle

-9p

27

14

NIELSEN, LISA-LOTTE

-10p

26

15

KORNUM, Lotte

-16p

20

16

MOURITZEN, Kirsten

-19p

17

17

HALDBO, ELLEN

-19p

17

RTD

BOJE, Vivian

Par

 

RTD

GLARGAARD, Jette

Par

 

 

RESULTATER FRA D. 23-24 OKTOBER

Herre A

 

1

STEEN, Allan Visti

+7p

43

2

KORSGAARD, Niels

-2p

34

3

MIKKELSEN, John

-3p

33

4

JAKOBSEN, Per

-3p

33

5

ANDERSEN , STIG JØRN

-3p

33

6

RIIS-JENSEN, Kresten

-5p

31

7

THOMSEN, Ole Sand

-5p

31

8

NIELSEN, Martin Sass

-6p

30

9

SCHNOOR, Asger

-6p

30

10

JEPPESEN, Claus

-7p

29

11

FRANDSEN, Ejvind

-7p

29

12

PAGERS, Per

-8p

28

RTD

LUMBY, Palle

-2p

 

RTD

JENSEN, Jacob Rosendahl

Par

 

 

Herre B 

 

1

ROSLEFF, Michael

-1p

35

2

GRANDT, jesper

-6p

30

3

RASMUSSEN, Jan

-7p

29

4

HOUGAARD, Claus

-8p

28

5

PEDERSEN, Erik

-8p

28

6

SUNKE, Alexander

-8p

28

7

LE DOUS, Christian

-8p

28

8

POULSEN, Jørgen

-9p

27

9

PEDERSEN, Allan

-12p

24

10

MOTH, Carsten Wulff

-12p

24

11

BANTE, Allan

-12p

24

12

ANDERSEN, Stephen

-13p

23

13

PEDERSEN, Jørgen

-13p

23

14

AAEN, Poul Erik

-14p

22

 

Dame rækken 

 

1

SUNKE, Helle

-3p

33

2

ANDERSEN, Brigitte kambeck

-6p

30

3

KAMBECK ANDERSEN, Annette

-6p

30

4

JENSEN, Susanne Bødker

-7p

29

5

GLARGAARD, Jette

-8p

28

6

SEJERSEN, Gitte

-9p

27

7

MOURITZEN, Kirsten

-10p

26

8

VESTERDAL, Lone

-10p

26

9

PAGERS, KIRSTEN BERG

-11p

25

10

HOGREFE , SUSANNE

-13p

23

11

ANDERSEN, HANNE BIRGIT

-14p

22

12

DEGN, Ulla

-15p

21

RTD

NIELSEN, Hanne

Par

 

 

RESULTATER FRA D. 17 OKTOBER 

 

Sæsonens første turnering blev top 3 i hver række :

 

Greensome SLAGSPIL

 

1. Per Pagers og Kirsten Pagers 67 netto

 

2 Brigitte Kambeck Andersen og Klaus Sunesen 68 netto

 

 

GREENSOME STABLEFORD

 

1. Gitte og Henrik Veggerby 51 point (debutanter til vintergolf)

 

2. Jette Glargaard og Carsten Wulff Moth 42 point